Przyszła pora na to, żeby znaleźć nową pracę? A może będzie to Twoje pierwsze zatrudnienie? Niezależnie od wszystkiego, musisz skupić się na tym, żeby w CV umieścić wszystkie najważniejsze informacje na swój temat. Dotyczy to nie tylko podstawowych danych osobowych, doświadczenia czy kwalifikacji, ale również… umiejętności miękkich, na które pracodawcy także zwracają uwagę.

Chcesz pracować jako specjalista księgowości? W tym przypadku wiedza oraz doświadczenie są bardzo ważne, jednak pracodawcy zwracają również uwagę na inne kwestie, takie jak umiejętności miękkie, których nie może zabraknąć w Twoim CV. Które z nich umieścić w tym dokumencie?

Na jakie umiejętności miękkie postawić?

W Twoim CV możesz umieścić całą gamę umiejętności miękkich. Warto, aby wypisać te, które rzeczywiście mogą okazać się atrakcyjne dla Twojego potencjalnego pracodawcy. Przykładowe to umiejętności komunikacyjne, które są bardzo ważne w niemal każdym zawodzie, również specjalisty księgowości. Często obowiązki służbowe należy realizować w zespole, a więc komunikacja interpersonalna będzie tutaj kluczowa.

Wśród ważnych umiejętności miękkich należy wyróżnić także te związane z asertywnością. To istotne, aby potrafić odmówić, a przy tym podejmować właściwą decyzję i wiedzieć, które czynności w pracy należy wykonywać w pierwszej kolejności. To samo dotyczy również samodzielności. Dla pracodawców ma to ogromne znaczenie. Przed stworzeniem życiorysu, wypisz swoje własne umiejętności miękkie, a następnie umieść w życiorysie te, które mogą okazać się ważne dla potencjalnego pracodawcy.