Niektóre osoby borykają się z dość częstym problemem, jakim jest luka w CV. Jest to dla nich spore zmartwienie, ponieważ nie wiedzą, jak powinni ją tłumaczyć podczas rozmów kwalifikacyjnych. Obawiają się tego, że zostaną gorzej ocenieni, niż pozostałe osoby. Przekonaj się zatem, jak powinieneś się zaprezentować podczas spotkania.

Jeżeli ubiegasz się o pracę w roli specjalisty księgowości, jednak obawiasz się rozmowy kwalifikacyjnej, ponieważ Twoim problemem jest luka w CV – koniecznie przeczytaj nasz artykuł. Znajdziesz w nim wiele cennych wskazówek, dzięki którym dowiesz się, jak mówić o luce podczas spotkania z rekruterem.

Jak wyjaśnić lukę w CV?

Najczęściej jest ona spowodowana macierzyństwem. Często kobiety po porodzie i urlopie macierzyńskim nie wracają od razu do pracy. Wychowują dziecko w domu, zanim pójdzie do przedszkola. Obecnie nie jest to niczym złym i jest powszechnie dobrze przyjmowane przez pracodawców. Możesz zatem o tym swobodnie powiedzieć.

Z kolei luka w CV może być również wywołana, np. trudnościami na rynku pracy, jakie cyklicznie się na nim pojawiają lub po prostu chęcią samodoskonalenia. Być może przez jakiś czas brałeś udział w kursach oraz szkoleniach? Podjąłeś kolejny kierunek studiów, a więc nie mogłeś w tym czasie pracować?

To wszystko są dobre powody, dla których luka w CV może się pojawić. Warto zatem o tym opowiedzieć podczas rozmowy kwalifikacyjnej. W ten sposób pokażesz, że brak pracy nie wynikał z lenistwa, za to były ku temu inne powody.