Przyszła pora na zmianę pracy? W naszym artykule znajdziesz bardzo cenne informacje na temat tego, jakie umiejętności miękkie warto umieścić w CV. Warto dopieścić ten dokument, ponieważ jest to najlepszy sposób na to, żeby zwrócić na siebie uwagę rekrutera. Więcej informacji poniżej.

Specjalista księgowości powinien mieć właściwe kwalifikacje, wiedzę, umiejętności oraz doświadczenie. Okazuje się jednak, że wielu pracodawców często zwraca uwagę również na umiejętności miękkie. Jak o nich pisać i które z nich warto umieścić w CV? Odpowiedź na te pytania znajdziesz w naszym artykule.

Jakie umiejętności miękkie umieścić w CV?

Przede wszystkim warto, żebyś umieścił swoje zalety, a więc umiejętności miękkie w CV. Może to okazać się Twoją kartą przetargową, ponieważ inni kandydaci mogą się nimi nie charakteryzować. Nie pomijaj ich zatem i na pewno nie traktuj tej kwestii jako przechwałek. W życiorysie możesz napisać o umiejętności radzenia sobie ze stresem, motywowaniu innych osób do realizacji obowiązków, umiejętności pracy pod presją czasu. Także o komunikatywności, empatii, dbałości o dobrą atmosferę w zespole, cierpliwości, otwartości, chęci nauki, a przede wszystkim dążenia do samorozwoju.

Dla pracodawcy istotna kwestia to również wysoka kultura osobista, umiejętność adaptacji do nowych warunków, samodzielność oraz zaangażowanie w powierzone zadania.

Jeżeli któreś z powyższych umiejętności miękkich dotyczą właśnie Ciebie, nie wahaj się i koniecznie o nich napisz w swoim CV. Dzięki temu zwiększysz swoje szanse na przychylne spojrzenie rekrutera.