Obecnie rozmowy rekrutacyjne w trybie zdalnym są bardzo popularne. Nic w tym dziwnego, ponieważ panuje piąta fala pandemii koronawirusa, a więc izolacja jest bardzo ważna. To jednak nie oznacza, że przedsiębiorstwa różnego rodzaju mają nie realizować swoich założeń. Jeżeli czeka Cię rozmowa rekrutacyjna online, przekonaj się co możesz zrobić, żeby dobrze na niej wypaść.

Jeżeli ubiegasz się o stanowisko specjalisty do spraw księgowości i czeka Cię rozmowa rekrutacyjna online, koniecznie postaw na właściwe przygotowanie. Okazuje się, że mowa ciała ma znaczenie nie tylko w trakcie spotkania bezpośredniego, ale również pośredniego. W końcu rekruter będzie Cię widział na kamerce.

W trakcie wideokonferencji warto zadbać przede wszystkim o utrzymanie koncentracji i zainteresowania. Skup się zatem na tym, żeby w miarę możliwości utrzymywać kontakt wzrokowy z konkretną osobą. O czym jeszcze warto pamiętać? Podpowiadamy.

Mowa ciała podczas rozmowy rekrutacyjnej

Ubierz się na wideokonferencję wygodnie, ale elegancko. Warto, żebyś komfortowo usiał w krześle. Nie na jego skraju. Nogi, ani ręce nie powinny być skrzyżowane, ponieważ to sugeruje, że jesteś osobą zamkniętą. Nie bądź usztywniony, postaraj się rozluźnić. Przed rozmową przygotuj dla siebie wodę do picia lub herbatę. Kiedy zaschnie Ci w gardle będziesz mógł sięgnąć po konkretny napój. Kiedy jednak trzymasz kubek przy ustach, postaraj się odwrócić nieco twarz w bok. Ta zasada obowiązuje również podczas spotkań bezpośrednich.