Jesteś w trakcie przygotowywania własnego życiorysu i zastanawiasz się nad tym, czy powinieneś podpisać ten dokument? W naszym artykule postaramy się odpowiedzieć na Twoje pytanie. Przeczytaj go dokładnie, a każda rekrutacja będzie dla Ciebie prawdziwą przyjemnością.

Jeżeli chcesz w przyszłości pracować jako specjalista księgowości, zdecydowanie powinieneś skupić się na tym, żeby jak najlepiej wypaść podczas procesu rekrutacyjnego. Jest to bowiem najlepszy sposób na to, żeby zwrócić uwagę potencjalnego rekrutera na Twoją osobę. Wiele osób, tworzących własny życiorys, zastanawia się nad jego formą. Z naszego artykułu dowiesz się, czy ten dokument powinien być podpisywany.

Podpisywać CV czy nie?

W większości przypadków podpis w CV nie jest potrzeby. Trzeba jednak pamiętać o tym, że zdarzają się od tej reguły pewne wyjątki. Przede wszystkim powinieneś dokładnie zapoznać się z ogłoszeniem, które znajdziesz w sieci. Jeżeli pracodawca wymaga tego, żeby kandydaci podpisywali dokumenty aplikacji, powinni oni przestrzegać tego założenia. W przeciwnym razie może się okazać, że ten konkretny życiorys w ogóle nie będzie rozpatrywany.

Właśnie dlatego tak kluczowe jest to, żeby dokładnie wczytywać się w ogłoszenia. Warto również wiedzieć o tym, że niepodpisane dokumenty aplikacyjne na stanowiska w różnego rodzaju urzędach czy w publicznych placówkach oświatowych, mogą zostać z góry odrzucone. Konkretny pracodawca może tak zrobić, jeżeli właśnie nie będą opatrzone podpisem. Wniosek jest taki, że do każdego z ogłoszeń należy podchodzić w sposób indywidualny.