Czeka Cię rozmowa kwalifikacyjna? Na pewno chcesz się do niej jak najlepiej przygotować. Podpowiemy Ci, co powinieneś zrobić, aby wypaść na niej jak najlepiej. Na pewno warto, żebyś wiedział, w jaki sposób opowiadać o swoich zainteresowaniach.

Jeżeli chcesz pracować jako specjalista księgowości, musisz wiedzieć o tym, że podczas rozmowy kwalifikacyjnej, rekruter może zapytać Cię nie tylko o Twoje kwalifikacje oraz doświadczenie czy cele zawodowe, ale również o posiadane zainteresowania. W końcu wpisujesz je w swoje CV, a pracodawcy coraz chętniej w swoich firmach widzą osoby ciekawe, które rozwijają się na różnych płaszczyznach. Jak zatem mówić o takich kwestiach?

Jak mówić o swoich zainteresowaniach?

Możesz mieć różnorodne zainteresowania, takie jak czytanie książek, jazda na rowerze, jeździectwo, oglądanie seriali, zbieranie znaczków czy bieganie albo pływanie. Niezależnie od tego, jakie posiadasz zainteresowania, najważniejsze jest to, żebyś mówił o nich z pasją i zaangażowaniem. Jest to najlepszy sposób na to, żeby zainteresować drugą osobę swoją wypowiedzią.

Jeżeli rekruter, zapyta Cię o posiadane zainteresowania, nigdy nie mów, że nie masz żadnych. Będzie to kłamstwo, przecież każdy z nas czymś się interesuje. Nie musi to być związane z wykonywanym przez nas zawodem. W trakcie takiego spotkania, postaraj się zainteresowań rozmówcę i sprawić, aby chętnie włączył się do dyskusji. Wtedy zrobisz dobre wrażenie i zwiększysz swoje szanse na sukces.