W dobie pandemii koronawirusa rośnie stopa bezrobocia. To dlatego coraz więcej osób poszukuje zatrudnienia, a dotyczy to również działów księgowości. Pora przyjrzeć się nieco bliżej aplikacjom na tego typu stanowiska. Jak ma wyglądać życiorys idealnego kandydata na stanowisko specjalisty księgowości?

Kandydat na stanowisko specjalisty księgowości przede wszystkim musi liczyć się z tym, że konkurencja w procesie rekrutacji może być spora. Właśnie dlatego powinien zrobić wszystko, co w jego mocy, żeby jego dokumenty aplikacyjne prezentowały się jak najlepiej. Jak może tego dokonać? Dużą uwagę przede wszystkim powinien postawić na swój życiorys.

CV specjalisty do spraw księgowości

Jeżeli chcesz ubiegać się o pracę specjalisty do spraw księgowości, zrób wszystko, żeby w Twoim dokumencie aplikacyjnym, jakim jest CV, znalazły się wszystkie, potencjalnie najważniejsze informacje dla rekrutera. Skup się na tym, żeby zawrzeć tam podstawowe dane, ale również te kontaktowe.

Nie zapomnij również o tym, aby w życiorysie pojawiły się informacje o Twoim doświadczeniu zawodowym czy wykształceniu. Warto, żebyś wspomniał także o odbytych kursach i dodatkowych szkoleniach. Te wszystkie kwestie będą miały duże znaczenie dla potencjalnego pracodawcy, dlatego na pewno warto, żebyś o nich wspomniał. Dodatkowo powinieneś również postawić na czytelne rozmieszczenie poszczególnych informacji. Mile widziany jest minimalistyczny design połączony z wyrazistymi kolorami, takimi jak czerwień czy odcienie niebieskiego.