zmiany dla specjalistów księgowościDla księgowych rok 2019 przyniesie zmiany, na które zapewne wielu specjalistów w tej dziedzinie czekało bardzo długo. Chodzi tu o uproszczenia w prawie podatkowym, które mają ułatwić prowadzenie działalności gospodarczej. Część specjalistów księgowości nie jest jednak do końca zadowolona z takiego stanu rzeczy i obawia się o utratę pracy. Czy jest o co?

Dobry księgowy zawsze w cenie

Najlepsi w branży specjaliści księgowości nie mają się czego obawiać – z pewnością, ich przewidywany kryzys nie dosięgnie. Osoby rozkręcające swoje biura rachunkowe są niepocieszone, jednak z drugiej strony przyznają, że do tej pory nasze prawo podatkowe pozostawiało tak wiele furtek, że czasem głównym oczekiwaniem przedsiębiorcy wobec jego księgowego, było właśnie wykorzystywanie ich jak największej ilości.

Nie każdy księgowy był zorientowany w lukach prawnych i nie każdy również chciał z nich korzystać. W chwili obecnej będzie to nieco prostsze i być może po wprowadzeniu kolejnych zmian mających na celu uproszczenie prawa podatkowego dla małych przedsiębiorstw oraz młodych osób zakładających firmę, korzystanie z nich nie będzie konieczne, by móc uczciwie i za poniesieniem niewielkich kosztów prowadzić własną działalność gospodarczą.