rozliczenie roczneOd kilku lat specjaliści księgowości mają ułatwione zadanie w porównaniu z czasami, kiedy wszelkie rozliczenia były wykonywane w formie papierowej. Istnieje możliwość wysyłania rozliczeń przez Internet. Osoby szybko uczące się dość łatwo wdrożyły się w nowy system pracy, jednak nie każdy pracownik przyswaja wiedzę w porównywalnym do swoich kolegów po fachu tempie. Powoduje to czasem znaczne opóźnienia, które niestety dotknęły działy księgowości w wielu firmach.

Szybkość i wygoda

Programy do rozliczania PIT- ów są wciąż udoskonalane i stopniowo stają się coraz bardziej precyzyjne. Uwzględniają również coraz większą ilość danych i możliwości rozliczania, przewidując niemal wszystkie możliwości podatników. To duży plus, ponieważ do tej pory specjaliści księgowości nie mogli za pomocą programu rozliczać wyjątkowo skomplikowanych przypadków. Dziś nie stanowi to najmniejszego problemu. Poza tym generowany z systemu  dokument zawiera wszystkie informacje, które są nareszcie powszechnie honorowane w każdym Urzędzie Skarbowym.

Specjaliści księgowości muszą co kilka miesięcy aktualizować swoją wiedzę nie tylko w zakresie wciąż zmieniającego się prawa, ale również z powodu dynamicznie następujących zmian w oprogramowaniu, które ma za zadanie ułatwiać im pracę. To bardzo duża pomoc, jednak jak wiadomo- większość rewolucyjnych nowości przyjmuje się stopniowo.