zarobki w księgowościDruga połowa 2018 roku będzie bardzo dobra pod względem płacowym dla całej branży księgowej, gdzie szacowany wzrost wynagrodzeń ma wynieść około 10%. W tej chwili specjalista księgowości jest dość dobrze opłacanym zawodem, gdzie zarobki sięgają zwykle średniej krajowej, nawet dla osób z dość małym wykształceniem.

Finanse księgowych

Płace specjalistów księgowości zwykle plasują się w przedziałach od około 4000 złotych, do nawet 9000 – 10000 złotych. Zależy to między innymi od doświadczenia, stażu pracy oraz znajomości – i co najważniejsze- umiejętności wykorzystania swojej wiedzy w trudnych przypadkach. Pozwala to na podnoszenie poziomu swoich usług oraz generuje dobre opinie, bardzo ważne w środowisku specjalistów księgowości.

Warto dobrze przykładać się na prezentowanym stanowisku do swojej pracy – często zarobki pracowników księgowości wiążą się z bonusami od zadowolonych klientów. Zwykle są to premie, np. obliczane z ilości zaoszczędzonych dzięki pewnym operacjom pieniędzy. Ważne są tu więc nie tylko pozytywne referencje, ale również możliwość zdobycia bonusów.