prognozy na 2018 rokZawód specjalisty księgowości, znajduje się w grupie zawodów w równowadze – kształci się w jego kierunku tyle osób, ile rynek pracy jest w stanie przyjąć. To bardzo dobra prognoza, ponieważ to oznacza, że w 2018 żadna z osób, która wybrała tę profesję, nie powinna mieć większych kłopotów ze znalezieniem pracy dla siebie.

Specjalista potrzebny od zaraz

Trudno obecnie o dobrych specjalistów, jeszcze trudniej o doświadczonych, dla  których praca na danym stanowisku nie będzie stanowiła większego wyzwania i poradzą sobie oni nawet z najtrudniejszymi zadaniami. To samo tyczy się zawodów związanych z księgowością, gdzie prawo podatkowe stawia przed pracownikami i przedsiębiorcami coraz to nowe wyzwania, którym sprostanie bywa naprawdę trudne. Trzeba tu naprawdę bardzo rozbudowanego, analitycznego myślenia, którym cechuje się specjalista na każdym stanowisku.

Specjalista księgowości to bardzo odpowiedzialne stanowisko, które będzie coraz lepiej opłacane. Będzie to osoba potrzebna zarówno w dziale HR jak również w sekcji finansów firmy. Warto kłaść duży nacisk na naukę matematyki w szkołach, aby tłumaczyć ją na tyle dobrze, aby coraz więcej osób chciało iść na studia na kierunki związane z finansami.