kierunek studiówSpecjalista księgowości, jak wiadomo, musi mieć wykształcenie ekonomiczne. Jednak nie tylko ten kierunek jest gwarancją zatrudnienia na tym stanowisku. Bywa, że zajmuje je osoba, która ukończyła np. technikum ekonomiczne, po czym po odbyciu kilku kursów z nowoczesnego oprogramowania dla księgowych, pracuje równie efektywnie, co osoby po ukończeniu wyższych uczelni.

Nie tylko studia wyższe

Czasem nawet po 5 letnich studiach, dość trudno znaleźć pracę. Osobom po technikach udaje się to czasem znacznie szybciej, ze względu na dużą ilość praktyk zawodowych, które często stanowią drzwi do kariery. Takie osoby jednak zarabiają często nieco mniej niż absolwenci uczelni wyższych. Najpewniej więc wybrać się na studia na którymś z kierunków – finanse i księgowość, ekonomia, finanse i rachunkowość.

Pamiętajmy również, że na studiach nie zdobędziemy kompletu umiejętności potrzebnego do podjęcia pracy. Na tym stanowisku obowiązuje zasada, ze człowiek uczy się całe życie. Część pracy wykonują za pracownika programy, co do których trzeba dość często aktualizować informacje.