cechy dobrego księgowegoDynamika rynku pracy doprowadziła do wielu drastycznych zmian w zakresie obowiązków na pewnych stanowiskach pracy. Ten trend dotknął również stanowisko księgowej, która stopniowo zajmuje inaczej brzmiące z nazwy stanowiska. Czym musi się dziś cechować księgowa, aby znaleźć dobrze płatną pracę?

Nie tylko ekonomia

Tak jak w przypadku większości stanowisk, samo ukończenie kierunkowych  studiów, nawet z wynikiem bardzo dobrym, nie gwarantuje znalezienia dobrze płatnej pracy. Przydatna jest również znajomość języków obcych, głównie angielskiego (czasem jej poziom jest sprawdzany w trakcie rekrutacji w formie krótkiej rozmowy na tematy branżowe). Zdolności analityczne również są w cenie. Bardzo dobra znajomość środowiska MS Office również jest bardzo ważna. Terminowość, skrupulatność oraz odpowiedzialność to chyba jedyne cechy, które pozostały na tym stanowisku niezmienne od lat.

Dobrą księgową znaleźć trudno, tak jak dobrego pracownika na każde inne stanowisko. Jeśli więc  w naszej firmie pracuje ktoś, kto posiada powyższe cechy, wiedzmy, że posiadamy naprawdę cenny kapitał ludzki.