Księgowy większości osób kojarzy się ze stosunkowo nudnym zajęciem, wymagającym znajomości matematyki i bieżącego prawa podatkowego. Jednak to nie tylko to. To również kreatywność, konieczność ciągłych analiz oraz ustawicznego kształcenia, w zakresie nowych programów do rozliczeń oraz nowelizacji w kodeksie pracy oraz prowadzenia rachunków.obowiązki specjalisty ds. księgowości

Specjalista księgowości w firmie

To stanowisko wymagające stosunkowo niewielkiego kontaktu z innymi pracownikami. Umiejętności interpersonalne schodzą więc tu na dalszy plan, ustępując miejsca analitycznemu umysłowi, który jednocześnie musi być niezwykle kreatywny. Nasze prawo podatkowe jest tak skonstruowane, że nie sposób stosować go dosłownie. Musi ono współgrać z kodeksem pracy, przez co specjalista księgowości w firmie, ściśle współpracuje z działem kadr. Dzięki temu możliwe jest prowadzenie finansów firmy z minimalnym ryzykiem pomyłki.

Wbrew pozorom, każda sprawa, z którą styka się księgowa, jest bardzo indywidualna. Nie sposób do końca dopasować do obowiązujących reguł każdego człowieka, ponieważ często jego sytuacja jest nieco bardziej złożona niż to, co prezentują reguły. Specjaliście księgowości potrzebny jest więc najbardziej otwarty, chłonny umysł.