Osoby, które zawodowo zajmują się księgowością, startują z różnych miejsc. Czasem dostają pracę w księgowości zaraz po ukończonych studiach ekonomicznych. Innym razem mają możliwość rozwoju kurs księgowościzawodowego w firmie, w której aktualnie pracują i z tej opcji korzystają, bo pracodawca zapewnia szkolenie z zakresu rachunkowości. Inną jeszcze opcją jest potrzeba przebranżowienia się, bo np. dotychczasowe kwalifikacje zawodowe nie zapewniają zbyt godziwego wynagrodzenia.

Niezależnie od tego z jakiego miejsca się startuje, dojść można w to samo miejsce. Nierzadko zdarza się również, że jesteśmy w stanie dostać wyższe stanowisko w pracy niż osoba, z wykształceniem kierunkowym. Dlaczego tak się dzieje? Jak planować swoją karierę zawodową, żeby efekt nam odpowiadał? Wybrać długi okres studiowania, czy może krótszy i bardziej skondensowany kurs lub szkolenie?

Każdy dobrze wie, jak wygląda zdobywanie wiedzy na studiach. Jest określona liczba godzin, którą trzeba wypełnić wykładami i ćwiczeniami. I nie ważne, że rachunkowość można przerobić w 2 miesiące, bo trzeba wypełnić jakoś czas. Dlatego zamiast spędzić krótszy określony czas na konkretnej nauce oraz ćwiczeniach, naszą edukację wypełniają rozległe wykłady, oraz nużące ćwiczenia.

Na kursie księgowości natomiast, zdobywaniu konkretną wiedzę, czas zagospodarowany jest w taki sposób, żeby maksimum wiedzy zarówno teoretycznej, jak i praktycznej wynieść z zajęć. Przeważnie cena również przemawia na plus. Bo nie oszukujmy się, studia zaoczne trwające kilka semestrów, będą więcej kosztować naszych pieniędzy i czasu, niż skondensowany kurs księgowości.