cechy dobrego KsięgowegoKażdy doskonale wie, że dobry Sprzedawca to taki, który uwielbia kontakt z ludźmi, potrafi z nimi rozmawiać, dostrzegać ich potrzeby bądź po prostu je kreować i dostarczać produkty i usługi, które owe potrzeby zaspokoją. Programista musi posiadać umiejętności matematyczne, analityczne, musi wyróżniać się ponadprzeciętną inteligencją i być mocno wytrwały. Specjalista ds. Marketingu powinien wyróżniać się kreatywnością, potrafić wychodzić poza schematy i być otwartym na nowości a wręcz sam powinien je kreować. A jak jest w przypadku pracownika działu Księgowego?

Ponieważ rachunkowość to dość specyficzna dziedzina, dlatego umiejętności, które pozwolą osiągnąć sukces zawodowy w tej branży, są dość wyśrubowane. Przede wszystkim Specjalista ds. Księgowości musi wykazywać się analitycznym myśleniem. Praca na cyferkach wymaga skupienia, dokładności i skrupulatności. Księgowość wymusza na nas umiejętność patrzenia zarówno na szczegóły, jak i na ogólny zarys całości. Jest bowiem tak, że wartość w jednym miejscu rzutuje na wynik w innym. Dlatego, żeby wszystkie wyliczenia zgadzały się, trzeba wykazać się ogromną uważnością.

Kolejną bardzo ważna kwestią jest ciągłe doszkalanie się. Ponieważ przepisy prawa w zakresie księgowości ciągle się zmieniają trzeba być na bieżąco. Trzeba regularnie aktualizować stan wiedzy dotyczący regulacji prawnych i przechodzić szkolenia. Osoby, które chcą osiągnąć sukces zawodowy w księgowości powinny stale podnosić sobie poprzeczkę, dokształcać się na kursach księgowości i ciągle zdobywać nową wiedzę.