Myślę, że każdy posiada w swoim zakresie obowiązków zadania, które lubi bardziej, podczas gdy niektórych wolałby się nie dotykać, lub nawet o nich nie myśleć. Nie ma zawodu idealnego, na który składałyby się wyłącznie przyjemne, fascynujące i łatwe zadania. Na większości stanowisk pracy chodzi o to, by robić  rzeczy, o których inni nie mają zielonego pojęcia, czyli wypełniać obowiązki dość specyficzne i trudne. Ja w swojej pracy specjalisty ds. księgowości lubię większość obowiązków, jednak niektórych z chęcią bym się pozbyła lub przerzuciła je na inne osoby, specjalista ds. księgowości Szczecin.

39Szczególnie intensywną niechęcią darzę wszelkie zajęcia związane z kontaktowaniem się z ZUS-em i wysyłaniem do niego przeróżnej dokumentacji. Drażni mnie sporządzanie deklaracji podatkowych i terminowe przesyłanie ich do ZUS-u

11. Prawidłowe i terminowe sporządzanie deklaracji z zachowaniem ustawowego terminu oraz przekazaniem zobowiązań wobec ZUS-u., bo w ogóle nie lubię współpracować z tą organizacją w zakresie naliczania i odprowadzania zobowiązań. Podobnie, nie przepadam również za sporządzaniem list chorobowych, macierzyńskich, opiekuńczych, rodzinnych i innych, które w odpowiednim czasie muszę dostarczyć do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Moje ulubione obowiązki zawodowe są związane typowo z księgowością, bilansami, zestawieniami i analizami finansowymi. Wszystko inne chętnie wysłałabym do lamusa.